Щастя від Моххамеда Алі

497

Ідея “Щастя від Моххамеда Алі”

Багато хто вважає, що для повного щастя цілком достатньо мати кошти, цікаву роботу, вдало обраного супутника життя, власний будинок або квартиру в хорошому місці. Віддаючи всі сили і енергію досягненню цих цілей, люди нерідко відчувають незадоволеність собою, своєю роботою, оточенням і оточуючими. Але до пори до часу їх невдоволення не переростає в розчарування життям, бо вони знаходять розраду в думці: “Нічого, щастя ще прийде з досягненням наступної поставленої мною мети”.
Протягом багатьох років я консультував деяких всесвітньо відомих політиків та інших знаменитостей, а у свій час був радником і приятелем Мохаммеда Алі, тоді, чемпіона світу з боксу в надважкій ваговій категорії.
Одного разу рано вранці (це було в Каліфорнії) Алі, заглянувши до мене, сказав: “Ти тільки подивися, як я живу! Ще немає і половини восьмого, а у мене вже повнісінько якихось типів, і всі вони чогось від мене вимагають, дістають мене, жити спокійно не дають! ” Алі повідав мені історію свого життя. Багато-багато років тому жив-був в одному з південних штатів маленький хлопчик. Ріс він у злиднях і мріяв про багатство, про те, що коли-небудь у нього буде свій будинок, схожий на палац. Дійшовши до цього місця, Алі зробив широкий жест: “Ну ось, поглянь. Чудовий будинок, чи не так? Практично всі меблі і предмети інтер’єру привезені з різних куточків земної кулі, і все самої відмінної якості! У мене тут стільки прислуги і охоронців , що я в обличчя-то знаю не всіх. Колись я мріяв про те, як це було б здорово отримати шикарну машину. Подивися на цей Роллс-Ройс, напханий найнеймовірнішими прибамбасами. Коли я проїжджаю по вулицях, на мене показують пальцями : “Глянь-но, Мохаммед Алі поїхав!”
Ще він згадав, як мріяв стати знаменитим, думаючи, що тоді у нього буде стільки дівчат, що вибирай будь-яку, тільки свисни. “Що ж, мені нічого не варто зняти телефонну трубку і викликати сюди дамочку з будь-якої країни світу – просто так, заради приколу. Але, знаєш, друже, я сумую за тим часом, коли нічого у мене не було, а життя було простим і щасливим. Так, всі мої мрії здійснилися, але я нещасний, тому що я – раб всього того, що мене тепер оточує. Якщо б я тільки міг повернутися до того простого і невигадливою життя і відновити мир і спокій в душі!” Подібний хід думок досить типовий для тих, хто досяг слави, багатства, пошани або влади. Це підтверджують і найбільші психіатри, серед клієнтів яких – безліч знаменитостей, чиє життя перетворилася на справжнє пекло. Є і ще більш драматичні приклади, коли люди, які “мають все”, раптово впадають в таку депресію, що накладають на себе руки. Значить, не “все” вони мали …

Print Friendly, PDF & Email

Доповнення | Щастя
Поділіться з друзями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...