Гра “Фіс, бас”
Час: 10 хв.
Учасники — 5 чол.
Матеріали: пляшка чистої води, 5 ручок, 5 папірців.
Хід гри:
Підготуйте 5 ручок, 5 папірців, пляшку чистої води. Для участі в грі потрібно 5 учасників. Перед тим, як оголосити правила гри, попросіть учасників написати на підготовлених папірцях ім’я людини, якій вони довіряють (ця людина обов’язково повинна бути присутня в залі). Нехай кожен учасник підпише свій папірець і віддасть ведучому. Наголосіть, що правила гри дуже легкі, але якщо їх порушити, то на гравців чекає покарання. Запитайте, чи згідні вони на такі умови.
Правила гри:
Всі учасники стають у ряд. Спочатку гравці ланцюжком рахують до 20-ти (можна до будь-якого числа). Нехай кілька разів потренуються. Потім при рахуванні нехай все більше пришвидшують темп. Правила трішки ускладнюються. Тепер при рахуванні замість цифри 5, чисел, що містять 5 і діляться на 5, потрібно говорити слово ФІС. Пізніше правила ще більш ускладнюються, тобто замість цифри 7, чисел, що містять 7 і діляться на 7, потрібно говорити слово БАС.
Приклад:
1, 2, 3, 4, ФІС, 6, 7, 8, 9, ФІС, 11, 12, 13, 14, ФІС… — 1-ша спроба.
1, 2, 3, 4, ФІС, 6, БАС, 8, 9, ФІС, 11, 12, 13, БАС, ФІС… — 2-га спроба.
Виходить з гри той, хто помилився при рахуванні. Грають доти, доки не залишиться одна людина. Вона має рахувати сама з урахуванням ФІС і БАС, поки не зіб’ється. Отже, всі порушили правила гри, а значить повинні понести покарання.
Кара така:
кожному на голову виливають склянку з водою. Але є один шанс уникнути кари, якщо ті люди, яких вони написали на папірцях, погодяться прийняти за них покарання. Якщо ж друг відмовляється від покарання, то карають самого гравця.
Після гри можна провести таке невеличке інтерв’ю із учасниками гри і тими, хто ніс покарання за своїх друзів.
- Що ти думав (відчував), коли мав прийняти покарання?
- Чому ти вирішив прийняти покарання сам за себе?
- Чи прийняв би ти покарання, якби воно було значно жорстокішим?
- Ти йшов з бажанням прийняти покарання за свого друга, чи було щось інше на меті?
- Чи прийняв би ти покарання за людину, яка неодноразово приносила тобі біль?
Висновок:
Найкраща риса друга — саможертовність (Євангеліє від Івана 15:13).
Ігри | Дружба | Жертовність | Тематичні